
Nem célom átadni a tudásom
Sokan azt gondolják, hogy a tanárnak át kell adnia a tudását. Én nem osztom ezt a véleményt.
Abban hiszek, hogy mindenkinek magának kell kialakítania a saját tudását. A konstruktív pedagógia híveként azt tartom, hogy a tudás akkor mély, ha az ismeretek szerszámoskamráját mindenki maga építi fel a saját építőanyagaiból. Csak akkor lehetünk sikeresek, ha a tudásunkat magunk szerezzük meg, magunk építjük fel, mert így érezzük azt, hogy a miénk. Ami a miénk, ahhoz pozitív érzelmek fűződnek; amihez pozitív érzelmek kötődnek, az tartósan megmarad.
Az én szerepem tehát az, hogy segítsek neked saját tudást építeni. Az én tudásom az enyém, neked a saját tudásodra van szükséged.
Képtár




Fejleszteni tanulóinkat képességeik kiteljesítése és tudásuk növelése által
Te is tégy képességeid fejlesztéséért

Anyagok tanulók számára
Hamarosan.....